Elrohir

elrohirElrohir (TRG 1) je jedným zo synov elfa Elronda, pána Roklinky. Prináleží do sféry velenia s ohrozením 10 a schopnosťami: sila vôle 2, sila útoku 2, sila obrany 1. Má 4 životy a vlastnosti Noldor, Vznešený (Noble) a Hraničář (Ranger).
Jeho pasívna schopnosť hovorí:

Dokud je ve hře Elladan, má Elrohir +2 sílu obrany.

Po prvom prečítaní karty ste si určite položili otázku: Kto do čerta je Elladan (RtR 28) ?? Vedzte, že je to brat Elrohira, jeho dvojča, a ako karta hrdinu vyšiel hneď v nasledujúcom rozšírení s názvom Cesta do Roklinky (Road to Rivendell).
Tým však súpis Elrohirových schopností nekončí. Má ešte reakciu, ktorá znie:

Reakce: Poté, co je Elrohir vyhlášen jako obránce, zaplať 1 zdroj z jeho zásoby, aby se připravil.

Vieme, že v reálnom živote sú dvojčatá na seba silno vzájomne naviazané. Výborne sa to podarilo autorom preniesť aj do hry v podobe Elrohira a Elladana. Pokiaľ sú obaja v hre, tak Elrohir bude mať vždy silu obrany 3, čo je skvelá hodnota pre obrancu. Táto kombinácia mi zaručuje okamžitý bonus sily obrany od prvého kola až po zvyšok hry, za podmienky, že obaja hrdinovia budú stále nažive. Toto je veľká výhoda Elrohira, lebo sa nemusím nutne spoliehať na rôzne karty, ktoré by mu zvýšili obranu.
Naopak nevýhodou je, že v sólo hre mi výber Elrohira obsadí hneď dve miesta pre hrdinov. Elladan si spraví svoju prácu útočníka výborne, ale nie v každom scenári je treba veľa krát útočiť. Všetko zavísi aj od zloženia hracieho balíka. Niekedy úlohu útočníkov môžu prevziať spojenci. Na druhej strane, v hre dvoch a viac hráčov by nemal byť problém obsadiť dvojičky do role hrdinov.
Nesmiem zabudnúť na ďalšiu veľkú výhodu Elrohira a tou je zabudovaný efekt znovu pripravenia postavy. S jeho silou obrany nie je problém ubrániť, v závislosti na zdrojoch, väčší počet nepriateľov behom jednej fáze boja.
Ešte upresním, kedy presne je možné použiť Elrohirovu reakciu. Podľa pravidiel je ten moment vo fáze boja, pri vyriešení útoku nepriateľa, na konci kroku číslo 2, kedy vyhlásim a vyčerpám Elrohira ako obráncu, teda ešte pred otočením karty tieňa.

Myslím, že nie je zanedbateľná ani jeho sila vôle a útoku. V prípade potreby si zastane akúkoľvek činnosť počas kola. A to všetko získam za dobrú cenu jeho ohrozenia.
Elrohir má vlastnosti Noldor, ktorá mi dáva možnosť poskladať hrací balík elfov, a Vznešený, Hraničář, ktoré budú viac rozvinuté až v 3.cykle Against the Shadow.

Elrohirova reakcia bude vyžadovať pár zdrojov v jeho zásobe, aby som bol schopný ubrániť viac útokov v jednom kole. To nebude žiadny problém, lebo priamo sféra velenia ponúka perfektný doplnok, ktorý sa mi o zdroje postará. Je to Steward of Gondor (Core 26), vďaka ktorému mám každé kolo o 2 zdroje viac. Samozrejme, nie vždy sa stretnem s množstvom nepriateľov v jednom kole. To všetko je o náhode, a preto sa stáva, že Elrohir si našetrí peknú kopu zdrojov. Môžem teda zaradiť do hracieho balíka aj pár drahších spojencov zo sféry velenia, alebo určitý počet zdrojov darovať inému hrdinovi pomocou karty udalosti Parting Gifts (AJtR 52), či spojencom Errand-Rider (HoN 3), ktorého zaradenie je povinnosť pre hráča so Steward of Gondor.
Množstvo zdrojov sa dá premeniť aj na silu obrany. Vďaka doplnku Blood of Númenor (HoN 13) zo sféry duchovnej, môžem po zaplatení 1 zdroja zo zásoby zdrojov hrdinu s týmto doplnkom navýšiť tomuto hrdinovi obranu o jedna za každý zdroj v zásobe jeho zdrojov. V tomto prípade je však nutnosť aby mal Elrohir už Steward of Gondor pripojený.

elrohir

Vylepšenie obrany je tiež jednoduché. Elrohirova sféra ponúka hneď dva doplnky, ktoré sa výborne hodia na bránenie útokov nepriateľov. Doplnok Dúnedain Warning (CatC 26) zvyšuje silu obrany o jedna a nemá obmedzenie, teda môžem pripojiť na Elrohira aj všetky 3 kópie.
Doplnok Dúnedain Signal (RtM 117) dá hrdinovi kľúčové slovo sentinel, s pomocou ktorého bude brániť útoky nepriateľov, ktorí sú v stretnutí s iným hráčom.
Na zvýšenie počtu životov je dobré použiť Citadel Plate (Core 40) zo sféry taktiky. V 4.cykle sa objaví pekný doplnok zo sféry taktiky, Elven Mail (TTT 29). Je len pre elfov s vlastnosťou Noldor a Silvan, a zvýši hrdinovi počet životov o 2, a dá mu kľúčové slovo sentinel.
V druhom cykle dostaneme Arwen Undómiel (TWitW 58) ako spojenca zo sféry duchovnej, ktorá má vynikajúcu reakciu. Keď je vyčerpaná, čo bude takmer vždy, lebo ju budem posielať hlavne plniť úlohu, môžem vybrať postavu, ktorá získa silu obrany plus jedna, a kľúčové slovo sentinel do konca kola. Aj týmto spôsobom pomôžeme Elrohirovi k zvýšeniu obrany.
Doplnok Gondorian Shield (TSF 5) zvýši silu obrany o dva hrdinovi s vlastnosťou Gondor. Táto podmienka je splnená v momente, keď pripojím Elrohirovi Steward of Gondor, ale aj bez neho bude mať obranu zvýšenú o jedna.

Elrohir je výborný obránca, ktorý je pripravený brániť aj vysoký útok hneď v prvom kole. Je veľa možností ako mu obranu ešte navýšiť. Všetko sú to karty zo sfér velenia, taktiky a duchovnej. V tomto prípade nie je problém hrať 3-farebný hrací balík. Útočníka, obráncu už mám, treba mi doplniť len hrdinu, ktorý sa bude starať o plnenie úlohy. A to mi ponúkne práve sféra duchovná. Výborná kombinácia sú elfovia Elladan, Elrohir a spirit Glorfindel (FoS 101), alebo Frodo Baggins (CatC 25), či Éowyn (ZS 7). Výber záleží od výšky začiatočného ohrozenia.
Väčšina kariet, ktoré som spomínal spolupracujú s doplnkom Steward of Gondor. Môže sa stať, že ich bez neho nebudete môcť zahrať, alebo nevyužijete naplno ich bonus. Ja sám radšej používam karty, ktoré viem zahrať hneď. Nie vždy sa podarí viac kartové kombo spojazdniť. V článku som spomenul všetky možnosti a výber nechám na každom hráčovi.
Elrondových synov v akcii si môžete pozrieť v mojom videu k scenáru Road to Rivendell.

elladan_and_elrohir_by_mellorianj

Elladan a Elrohir

Elladan a Elrohir byli synové Elronda a Celebrían. Nenáviděli skřety, kteří mučili jejich matku tak, že nakonec odplula na Západ. Měli sestru Arwen a žili se svým otcem v Imladris. Bojovali po boku “krále” Arathorna II. a viděli ho umírat, a také po boku jeho syna Aragorna. To vše značí, že možná aktivně pomáhali hraničářům. Byli stateční, ale o jejich hrdinství Tolkien bohužel nepíše. Na začátku Čtvrtého věku neodpluli s ostatními z Imladris na Západ, ale zůstali veStředozemi. Nejspíš odpluli později, asi po smrti Aragorna, ale je také možné, že si vybrali býti smrtelnými lidmi. Není to však pravděpodobné.

Zdroj: http://www.angrenost.cz

Reklamy
This entry was posted in Recenzie and tagged , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s