Foe-hammer

Foe-Hammer (OHaUH 15) je udalosť vo sfére taktiky (tactics) za cenu 0 zdrojov. Na karte nájdeme len reakciu, ktorá voľne preložená znie nasledovne:

Reakcia: Potom, ako hrdina ktorého kontroluješ, zaútočí a zabije nepriateľa, vyčerpaj doplnok s vlastnosťou Zbraň (Weapon) pripojený k tomuto hrdinovi, aby si potiahol 3 karty.

Jednou z najväčších slabín sféry taktiky je určite ťahanie kariet. Ak si dobre spomínam, tak existuje už len jedna, jediná karta, ktorá umožňuje prevádzať túto činnosť vo sfére taktiky. Je to unikátny spojenec Legolas (ToS 5). Na rozdiel od neho je tu udalosť Foe-Hammer pomerne dlho. Karta vyšla už v prvom sága rozšírení Hobita, ktorý nasledoval po ukončení druhého cyklu kariet.
Výborné je, že karta nestojí vôbec nič, lebo ak by sme hľadali ďalšie slabé miesto sféry taktiky, zistili by sme, že to je produkcia zdrojov. Nemýľme sa však, cenou za zahranie udalosti je vyčerpanie doplnku pripojeného k útočiacemu hrdinovi. Tento doplnok musí byť pod kontrolou hrdinu a musí mať vlastnosť Zbraň. Tu sa dostávame do dobrých vôd, lebo sféra taktiky obsahuje takmer všetky doplnky s touto vlastnosťou dostupné v hre. Medzi všetkými kartami sa nájdu doplnky pre Trpaslíkov, Elfov, Válečníkov, či iné postavy vo sfére taktiky. Nie je teda problém zaradiť ich do akéhokoľvek typu hracieho balíka. Ceny týchto doplnkov sú viac ako príjemné. Väčšinou stoja zdroj, tie drahšie nás vyjdú na 2 zdroje.

Potiahnuť až 3 karty v jednom momente je perfektné a pre ďalšie smerovanie priebehu hry veľmi dôležité. Je to však v skutočnosti také jednoduché ako to na prvý pohľad vyzerá? Pozrime sa na to, čo všetko musí nastať ak chceme, aby 3 nové karty skončili na našej ruke. V prvom rade musíme mať doplnok s vlastnosťou Zbraň pripojený na hrdinovi, s ktorým plánujeme útočiť. Lenže čo ak doplnok nepotiahneme a nedarí sa nám k nemu ani prehrabať? Pomôžeme si spojencami ako Bofur (OHaUH 8), ten nájde medzi vrchnými 5 kartami 1 doplnok s vlastnosťou Zbraň, alebo Master of the Forge (SaF 134), ktorý v rovnakom počte vrchných kariet hľadá ľubovoľný doplnok. Ďalej potrebujeme nepriateľa v stretnutí s hráčom na ktorého by sme zaútočili. Našťastie toto nepredstavuje väčší problém. V každom scenári ich nájdeme dostatok. Nakoniec už chýba len samotná karta udalosti Foe-Hammer, aby sme využili jej reakciu. Tá sa podobne ako doplnok môže nachádzať niekde v hracom balíku miesto v našej ruke. Ako vidíte, sú to celkom 3 body, ktoré musia byť splnené. Až potom sa dostaneme k výslednému efektu. Všetko je dosť závislé práve na ťahaní kariet. Paradoxne tento problém sa snažíme vyriešiť práve opisovanou kartou.

Doplnok odporúčam pripojiť k hrdinovi, ktorým budeme pravidelne útočiť. Teda rodenému bojovníkovi. Výbornými adeptmi na tento post sú Aragorn (Core 1), Legolas (Core 5), Boromir (TDM 95), Glorfindel (FoS 101), Elladan (RtR 28) a mnoho ďalších. Zaujímavou možnosťou je určite hrdina Háma (TLD 76). Ten vďaka svojej schopnosti môže na začiatku útoku okamžite udalosť Foe-Hammer vrátiť z odhadzovacieho balíka na ruku hráča a po zabití nepriateľa ju ihneď zahrať a potiahnuť si 3 karty.
Pozor na reakciu doplnku Dwarrowdelf Axe (KD 7), kedy po útoku postavy s týmto doplnkom udeľujeme brániacemu sa nepriateľovi 1 zranenie. Tento efekt nespustí reakciu udalosti Foe-Hammer.

Zdá sa, že opisovaná udalosť je jedna z kariet, ktorá funguje lepšie teoreticky ako prakticky. Ma veľa podmienok, ktoré musia byť splnené, aby sa dostavil očakávaný efekt. Nie je to jednoduché a vyžaduje si to značné skúsenosti so stavbou hracieho balíka a jeho správnym hraním. Na druhú stranu efekt Foe-Hammer je výborný. Nebojím sa napísať, že pre sféru taktiky až vynikajúci.

Reklamy
This entry was posted in Recenzie and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s